en
Results

Results



21.02

Parallel, woman

VORONCHIKHINA Varvara RUS
STEPHENS Laurie USA
SCHMIDT Bigna SUI

Parallel, man

SALCHER Markus AUT
BERTAGNOLLI Giacomo
/ RAVELLI Andrea
ITA
FRANTSEV Ivan
/ AGRANOVSKII German
RUS

Slalom

20.02

Vision Impaired-Women

MOSOVA Iuliia
/ PEREVOZCHIKOV Denis
RUS 3:01.12
FLIGIL Lidia
/ MAYOROV Alexey
RUS +22.08
Standing-Women

VORONCHIKHINA Varvara RUS 2:20.13
SCHMIDT Bigna SUI +23.38
Standing-Men

PFYL Thomas SUI 2:09.30
ALYABYEV Alexander RUS +0.65
SALCHER Markus AUT +1.80

Giant Slalom

19.02

Vision Impaired-Women

MOSOVA Iuliia
/ PEREVOZCHIKOV Denis
RUS 3:24.38
FLIGIL Lidia
/ MAYOROV Alexey
RUS +7.50
Standing-Women

VORONCHIKHINA Varvara RUS 2:31.13
BOCHET Marie FRA +3.54
SCHMIDT Bigna SUI +25.05
Sitting-Women

STEPHENS Laurie USA 3:14.43

Vision Impaired-Men

BERTAGNOLLI Giacomo
/ RAVELLI Andrea
ITA
2:22.66
FRANTSEV Ivan
/ AGRANOVSKII German
RUS
+8.39
REDKOZUBOV Valerii
/ GEROEV Evgeny
RUS +10.28
Standing-Men

WALSH Thomas Charles USA 2:25.26
BAUCHET Arthur FRA +0.21
KIIVERI Santeri FIN +1.80
Sitting-Men

KURKA Andrew USA 2:30.30
PELIT Murat SUI +14.21

Super-G 1

17.02

Vision Impaired-Women

MOSOVA Iullia RUS 1:50.23

Standing-Woman

BOCHET Maria FRA 1:15.98
VORONCHIKHINA Varvara RUS +0.27
SCHMIDT Bigna
SUI +11.98

Sitting-Woman

STEPHENS Laura USA 1:40.15

Vision Impaired-Men

FRANTSEV Ivan
/ AGRANOVSKI German
RUS
1:10.87
BERTAGNOLLI Giacomo
/ RAVELLI Andrea
ITA
+0.09
HARAUS Miroslav
/ Hudik Maros
SVK +2.35

Standing-Man

SALCHER Markus AUT 1:09.09
PFYL Thomas SUI
+2.80
BOURDENX Manoel FRA +2.93

Sitting-Man

PELIT Murat
SUI 1:27.22

Super-G 1

16.02

Standing-Women

BOCHET Marie FRA 1:12.55
SCHMIDT Bigna SUI +9.09
KHOROSHEVA Anastasiia RUS +16.28

Sitting-Women

STEPHENS Laurie USA 1:33.79

Vision Impaired-Men

BERTAGNOLLI Giacomo
/ RAVELLI Andrea
ITA 1:07.12
FRANTSEV Ivan
/ AGRANOVSKII German
RUS +1.98
REDKOZUBOV Valerii
/ GEROEV Evgeny
RUS +6.37

Standing-Men

SALCHER Markus AUT 1:06.88
BAUCHET Arthur FRA +1.21
CUCHE Robin SUI +1.92

Sitting-Men

KURKA Andrew USA 1:12.71
PELIT Murat SUI +9.89


Downhill 3

14.02

Standing-Women

BOCHET Marie FRA 1:04.87
VORONCHIKHINA Varvara RUS +1.05
SCHMIDT Bigna SUI +7.40

Sitting-Women

STEPHENS Laurie USA 1:21.82

Vision Impaired-Men

BERTAGNOLLI Giacomo
/ RAVELLI Andrea
ITA 1:00.43
HARAUS Miroslav
/ HUDIK Maros
SVK +0.41
FRANTSEV Ivan
/ AGRANOVSKII German
RUS +1.48

Standing-Men

BAUCHET Arthur FRA 1:00.16
SALCHER Markus AUT +0.63
BUGAEV Aleksei RUS +2.18

Sitting-Men

KURKA Andrew USA 1:05.35
PELIT Murat SUI +2.15


Downhill 2

13.02

Standing-Women

BOCHET Marie FRA 1:01.67
VORONCHIKHINA Varvara RUS +1.97
SCHMIDT Bigna SUI +6.85

Sitting-Women

STEPHENS Laurie USA 1:17.49

Vision Impaired-Men

BERTAGNOLLI Giacomo
/ RAVELLI Andrea
ITA 57.69
HARAUS Miroslav
/ HUDIK Maros
SVK +1.44
FRANTSEV Ivan
/ AGRANOVSKII German
RUS +1.60

Standing-Men

BAUCHET Arthur FRA 57.50
SALCHER Markus AUT +1.40
BUGAEV Aleksei RUS +2.02

Sitting-Men

PEDERSEN Jesper NOR 1:00.18
PELIT Murat SUI +15.95

Downhill 1

12.02

Standing-Women

BOCHET Marie FRA 1:03.01
VORONCHIKHINA Varvara RUS +3.04
SCHMIDT Bigna SUI +9.28

Sitting-Women

STEPHENS Laurie USA 1:20.81

Vision Impaired-Men

HARAUS Miroslav
/ HUDIK Maros
SVK 1:01.01
BERTAGNOLLI Giacomo
/ RAVELLI Andrea
ITA +0.52
FRANTSEV Ivan
/ AGRANOVSKII German
RUS +0.92

Standing-Men

BAUCHET Arthur FRA 58.24
SALCHER Markus AUT +1.04
BUGAEV Aleksei RUS +2.05

Sitting-Men

PEDERSEN Jesper НОР 1:01.14